top of page

Šiek tiek apie dredus

Ką turėtum žinoti sumąstęs susivelti dredus?

1. Dredai tai dažniausiai ilgalaikė šukuosena, todėl prieš ją darantis turėtumėte būti tvirtai apsisprendęs. Jei labai dvejojate apsispręsti, gali padėti dirbtiniai "fake" dredai. Tai lygiai ta pačia technika suveltas sintetinis plaukų pluoštas (kanekalonas), kuris, tinkamai parinkus spalvinę gamą, nė kiek nesiskirs nuo jūsų plaukų.


2. Reikėtų nuspręsti norimų dredų storį ir ilgį. Renkantis storį reikėtų atsižvelgti į tai, kad su laiku dredai šiek tiek pastorėja ir rinktis kiek plonesnius nei norima galutiniame rezultate. Taip pat, veliant dredus jūsų plaukai sutrumpės daugmaž per pusę, tačiau, jei yra ilgio poreikis, visada galime privelti ("priauginti") pluoštinius dredukus (dreadlocks extensions). Norint prisivelti tokius dredus savų plaukų turėtumėte turėti bent 7-15cm. Prie kuo ilgesnių plaukų jungsime, tuo patvariau jie sukibs.


3. Apsiginkluoti kantrybe! Kaip jau minėjau, dredai yra ilgalaikė šukuosena, tad ir reikalauja gan daug laiko. Suvelti visą galvą užtrunka nuo 5 iki 12, o kartais net daugiau valandų. Priklausomai nuo plauko būklės ir ilgio. Taip pat turite nusiteikti, kad iš pradžių teks pavargti ir dredai spyriosis, kol užsifiksuos. Jauni dredukai reikalauja daug priežiūros. Korekciją reiktų daryti bent kartą per du mėnesius.

Kaip teisingai plauti galvą?

Juokingas, tačiau dažnai iškylantis klausimas. Čia taip pat pirmiausia sugriausiu mitą, kad dredų nereikia plauti ar, kad reikia daryti tai kuo rečiau. Netiesa, dredus plauti reikia reguliariai, kas 3-4 dienas, na arba bent kartą per savaitę. Ilgai neplaunant galvos gali atsirasti galvos odos problemų, nes kemšasi jos poros, oda nekvėpuoja. Nuo plovimo rekomenduojama susilaikyti (iki 3sav.) tik po pirmojo dredų suvėlimo.

Kuo plauti? Iš esmės tinka viskas. Kiek žmonių, tiek receptų. Žinoma, geriausia būtų rinktis kuo natūralesnes priemones, vengti tokių baubų, kaip silikonas, parabenai, parafinas ar kitų medžiagų gerinančių plauko išsišukavimą.

Ar tinka ūkinis muilas? Taip, žinoma. Tik, aišku, ne visiems. Muilas smarkiai sausina galvos odą ir atsiranda rizika pleiskanų atsiradimui. Jei norite plauti galvą muilu, geriau būtų rinktis ne sausą ūkinį muilą, o, pvz., muilą, praturtintą alyvuogių aliejumi ar juodąjį afrikinį muilą.

Du dalykiai apie kuriuos nereiktų pamiršti: skalavimas ir džiovinimas.  Skalavimas galvos plovimo procese yra viena svarbiausiu dalių. Dredus reikia skalauti daug ilgiau nei plaukus, nes jų struktūra panaši į kempinės. Tikrai nepagailėkite bent keletos minučių duše būtent skalavimo procesui. Blogai išskalavus dreduose pasilieka šampūno sankaupos, kurios sukurdamos slidžią vietą per ilgesnį laiką sutempia į save palaidus plaukus ir sukuria akmens kietumo guzą dredo viduje. Ši modifikacija angliškai vadinama build-up. Žinoma, tai pataisoma, tačiau geriau stengtis išvengti tokių pokyčių.
Džiovinimas - bene labiausiai erzinantis dalykas dreduotų žmonių gyvenime. Dredai džiūsta gana ilgai. Aš asmeniškai rekomenduoju mišrų džiovinimą: kiek galima leisti nudžiūti natūraliai, bet paskutinius štrichus uždėti džiovintuvu.

Neišdžiūvę dredai ima nemaloniai kvepėti, o dažnai užsilikusi drėgmė gali prišaukti pelėsius.

 

Kaip pasiruošti vėlimo procesui?

Dredų vėlimas užima gana daug laiko, tad būkite pasiruošę: pasiimkite maisto, jei manote, kad išalksite, knygą, kad naujos šukuosenos laukimas neprailgtų. Taip pat tai gana skausmingas procesas, tad rekomenduoju įsidėti savo vartojamų nuskausminamųjų vaistų, jei manote, kad esate mažiau pakantūs skausmui.
Tiesa, po suvėlimo, galvos odos perštėjimas trunka dar porą dienų. Bet su juo kovoti puikiai padės ramunėlių nuoviras.



 

Kaip padėti dredams ilgiau išlikti tvarkingiems?

Visuomenėje sklando įsisenėję mitai, kad dredais nereikia rūpintis ir tai nevalų šukuosena. Tačiau tai tik mitai. Norint turėti tvarkingus dredus, reikia skirti jiems laiko. Bent kartą per savaitę atskirinėti juos: pakelti kiekvieną dredą, apčiupinėti jo šaknis, įsitikinti, jog jų skyrimai lygūs. Jei pajautėte, kad plaukai iš vieno dredo lenda į kitą - atskirkite juos ir nukreipkite atgal, ten, kur jie ir priklausė, tik jokiu būdu nekarpykite.
Jauniems dredukams užsifiksuoti taip pat padeda dredų vaškas. Galite naudoti specialiai dredams skirtą vašką ar naudoti bičių vaško ir kokosų aliejaus mišinį, ar tiesiog mangų sviestą.

"Fake" dredai: kas tai ir kaip tai veikia

"Fake" dredai tai lygiai ta pačia technika suveltas sintetinis plaukų pluoštas. "Fake" dredai mažos kilputės pagalba tvirtinasi prie jūsų plaukų šaknų ir yra tiesiog įpinami jums į plaukus.
Tokius dredus galima įdėti ir išimti kada tik panorėjus. O ir nusprendus susivelti tikrus dredus šie dredai jums gali būti privelti kaip papildomas ilgis.

Dredus galima iššukuoti
 

Jei nusibodo vaikščioti susivėlus, nebėda, tikrai nereiks skustis plikai. Dredus galima iššukuoti net po 10 metų nešiojimo. Dauguma sako, jog taip galima netekti daug plaukų, bet tai irgi nevisai tiesa. Iššukavimo procesas tik atrodo baisus, tačiau visi iššukuoti ir ant žemės krentantys plaukai jau seniai nebe jūsų. Juk žmonėms plaukai slenka kasdien, o iš dredų jie neturi galimybės iškristi. :)


 

Turite dar klausimų?

Rašykite i mūsų facebook puslapį, su malonumu atsakysime į visus jums rūpimus klausimus susijusius su šia šukuosena ir jos priežiūra.

bottom of page